Yabancı öğretmenlerle nitelikli eğitim…

Başta teknoloji konusundaki gelişmeler olmak üzere bir çok değişim eğitim sektöründeki kalitenin arttırılmasını da zorunlu kılıyor. İletişimde sınırların kalktığı bir dünyaya entegre olmanın gerekliliklerinden biri de güncel ve nitelikli eğitim. Yabancı dil eğitimindeki kalitenin arttırılması da hiç şüphesiz nitelikli eğitimin vazgeçilmez bir adımı. Ülkemizde son yıllarda özel eğitim kurumlarının başarılı olmasında yabancı eğitimcilerin de büyük payı var.

Türkiye’de kariyer fırsatı yakalayan yabancı öğretmenler için Türk eğitim sistemi önemli olanaklar sağlıyor. Yabancı dil eğitiminin anadili İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, Arapça veya Çince olan bir öğretmen tarafından sunulması öğrenciler için büyük avantaj olarak görülüyor. Yabancı dil eğitimde yabancı öğretmen avantajından yararlanmak isteyen kurumlar Boz Danışmanlık aracılığıyla branşında uzman, nitelikli ve başarılı yabancı öğretmenlerle buluşuyor.

Branşında uzman yabancı öğretmenler…

Ülkemizdeki eğitim kurumlarında yabancı dil eğitimi başta olmak üzere belirli bazı alanlarda uzman yabancı öğretmenlerden daha fazla faydalanıyoruz. Özel okullar özellikle İngilizce eğitimi için anadili İngilizce olan öğretmenleri tercih ediyor. Amerikalı, İngiliz, İrlandalı, Kanadalı, Avustralyalı, Yeni Zelandalı, Güney Afrikalı veya birçok öğretmen de Türkiye’deki okullarda çalışmaya sıcak bakıyor. Anadili seviyesinde İngilizce konuşan olan öğretmenlerle çalışmak ülkemizdeki okulların eğitim kalitesini arttırdığı gibi eğitim kurumlarının prestijinin arttırılması yönünde de katkı sağlıyor.

Yabancı öğretmenler için profesyonel bağlantılar

Peki Türkiye’deki okullar ve eğitim kurumları uzman yabancı öğretmenlere nasıl ulaşır?
Yurtdışındaki uzman yabancı öğretmenler ülkemizdeki okullarla nasıl buluşur ve çalışır?

Boz Danışmanlık uzman yabancı öğretmen transferi konusunda ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır. Uzman Yabancı öğretmenlerle çalışmak isteyen okullara ve eğitim kurumlarına sunduğumuz danışmanlık hizmeti sayesinde konusunda uzmanlaşmış ve branşında başarılı yabancı öğretmenleri ülkemizdeki eğitim ve öğretim sistemine kazandırırız.

Yabancı dil başta olmak üzere belirli bazı alanlarda öğretmenlik yapan yabancılar Boz Danışmanlık‘ın yurtdışı öğretmen portföyüne katılır ve danışmanlığını yaptığımız eğitim kurumlarına yönlendirilir. Bu buluşmanın tüm adımları Boz Danışmanlık tarafından organize edilir.

Yabancı öğretmenlerin Türkiye’deki çalışma izinleri Boz Danışmanlık aracılığı ile alınır ve çalışma şartları sözleşmelerle iki tarafın uyumlu beraberliğini sağlayacak şekilde düzenlenir. Boz Danışmanlık sadece yurtdışından yabancı öğretmen transfer eden kurumlara değil aynı zamanda ülkemize çalışmaya gelen; dolayısıyla Türkiye’de yaşamaya başlayan yabancı öğretmenlere de pek çok konuda danışmanlık hizmeti sunar.

Yabancı Dil Eğitimi

Dil, iletişimin en önemli parçasıdır. Ana dilimizde yalnızca sınırlı sayıda insan ile iletişim kurabiliyorken farklı diller bilmek farklı insanlar ile iletişime geçmemizi sağlamaktadır. Bir dili bilmek o dili konuşan ülkelerin kültürlerini bilmemizi sağlamaktadır. Ülkemizde yabancı dil eğitimi veren okullarda öğrencilerden hedef dilde düşünmeleri istenmektedir. Öğreticinin yaklaşımı doğrultusunda öğrenciler hedef dilin sadece çalışılacak bir konu değil, aynı zamanda iletişim için bir araç olduğunun farkına varırlar. Öğretmenin sorumluluklarından biri de kültürün sadece edebiyat ve sanat alanında değil günlük davranışları da içeren bir kavram olduğunun bilinciyle öğrencilere dil edinimi sağlamasıdır. Özellikle eğitimin uluslararası boyutunda başarı için iyi bir İngilizce, daima avantaj demektir.

İngilizce eğitimin çocuklara erken yaşlarda verilmesi, bu dilde başarıyı garantilemiş olur. Öğrencilerin öğrenmeye karşı ön yargıların oluşmadığı çocukluk çağlarında yabancı dil eğitimine başlamaları, hem kariyer yaşamlarında, hem de dünya vatandaşı olma yolunda avantaj sağlayacaktır. Türk eğitim sistemi de her öğrenciye bir yabancı dil öğretilmesi ilkesini benimsemektedir. Ebeveynler artık erken yaşta İngilizce eğitiminin çocuklarının geleceği için ne kadar olduğunun farkındadırlar.
Nitelikli bir yabancı dil eğitimi verebilmek için, önemli hususlar doğru yöntem, doğru bir müfredat ve en önemlisi de nitelikli bir öğretmene sahip olmaktır.

Dil eğitimi için, öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirebilecek, sınıf içinde öğrenme ortamını yaratacak, iletişim becerisi yüksek, öğrencilerin eksiklerini görebilen bir öğretmen gereklidir. Kuşkusuz eğitim kurumları için, istenen niteliklere sahip donanımlı bir yabancı dil öğretmeni bulmak kolay değildir. Ülkemizde yabancı dil eğitimi veren birçok okul var ve bu okulların yabancı dil öğretmen ihtiyaçlarının karşılanması çok kolay olmamaktadır. Bu noktada eğitim kurumları ile yabancı dil öğretmenleri arasında iletişimi sağlayacak, okulların beklentileri ile öğretmenlerin beklentilerini örtüştürebilecek, deneyimli ve güvenilir aracı kurumlara ihtiyaç vardır. Yabancı dil öğretmen tedariğinde bir aracı kurumla çalışmak zaman ve emek tasarrufu sağlar.

Boz Danışmanlık firmamız, okullar ile nitelikli yabancı dil öğretmenlerinin tüm görüşmelerini organize eder, sonuçlarını takip eder ve adaylara olumlu ya da olumsuz mutlaka geribildirimde bulunur.
Yurt dışından gelen öğretmenlerin kontrat ve vize prosedürlerini takip eder . Türkiye’ye gelmeden, veya geldikten sonra yasal olarak çalışabilmelerinin güvence altına alınmasını sağlar. Öğretmenlerin maaşlarından komisyon ya da başka bir ücret almaz, kontratlar direkt olarak okul ile öğretmen arasında yapılır.

Okulunuz ya da kurumunuza yabancı dil öğretmeni ihtiyacınız için lütfen bizimle irtibata geçin. Boz Danışmanlık en kısa ve sağlıklı şekilde ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.