Boz Danışmanlık

Eğitim danışmanlığı konusunda uzmanlaşan Birol Öztürk tarafından 2016 yılında kurulan Boz Danışmanlık; uluslararası denklik ve tercüme hizmetlerinin yanında işletme danışmanlığı çözümleriyle de hizmet sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor.

Boz Danışmanlık iş dünyasındaki gelişmeleri yakından izleyerek farklı sektörlerin sosyal gereksinimlerine yönelik yeni hizmetler üretmeyi sürdürüyor.

Tercümede güvenilir adres

Profesyonel tercüme hizmetleriyle güvenilir bir adres haline gelen Boz Danışmanlık ülkemizdeki kişi ve kurumların yanı sıra ülkemize farklı işler için gelen yabancıların da tercüme konusunda en çok güvendiği isimlerin başında geliyor. Öyle ki; Boz Danışmanlık Almanya ve İngiltere konsolosluklarında akredite tercüme ofisi olarak bu alandaki başarısını kanıtlamış oldu.

 

Almanya ve İngiltere konsolosluklarında akredite tercüme ofisi

Boz Danışmanlık tercüme alanındaki yetkinliğiyle ülke temsilciliklerinin de güvenini kazandı. Almanya ve İngiltere konsolosluklarında yetkili resmi çeviri ofisi olarak hizmet kalitesini belgeledi. Bu konsolosluklarda işlemi olanların tercüme konusundaki tüm ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayan Boz Danışmanlık çözüm odaklı yaklaşımlarıyla başvuranların işlerini kolaylaştırıyor.

Mevzuata hakim ve tecrübeli

Türkiye’de yasalarla belirlenmiş bazı sektörlerde yabancı diplomaların ülkemizdeki üniversitelerden alınan diplomalarla denkliğinin tespiti için bazı sınavlar ve değerlendirme yöntemleri uygulanmaktadır. Örneğin tıp doktorlarının diğer ülkelerde aldığı diplomaların eşdeğerliğinin tespiti için “Tıp Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı” uygulanmaktadır. Boz Danışmanlık yabancı tıp doktorlarının ülkemizdeki sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışması için gereken izinleri almak için yol gösterir. Aynı zamanda adaylara seviye tespit sınavı gibi uygulamalara katılmaları konusunda da danışmanlık hizmeti sunar.

İşletme danışmanlığında etkin

Eğitim ve tercüme alanındaki çalışmalarının yanı sıra yurt dışından ülkemize gelen yatırımcılara da ihtiyaçlar doğrultusunda danışmanlık hizmetleri sunan Boz Danışmanlık, yenilikçi ve girişimci çözümler üretmeyi hedefliyor. Amacımız yabancı yatırımcılara ülkemizde şirket kuruluşundan, farklı sektörlere göre üretim ve hizmet lisanslandırmasına kadar her satırda destek olmak. Yabancı şirketlerin Türkiye’deki güvenilir çözüm ortağı olarak ürettiğimiz değer danışmanlığını üstlendiğimiz kuruluşlara da çok yönlü bir kazanç sağlıyor…

Doğru strateji başarı getirir

Başlangıç adımlarını doğru tespit etmek sizi gereksiz yüklerden kurtarır. Boz Danışmanlık olarak yabancı yatırımcılar için yol haritası belirler ve en verimli adımları atmak üzere harekete geçeriz. Konusunda uzmanlaşmış ekibimiz, sektörel dinamikleri göz önünde bulundurarak her aşamada yatırımcının yanında yer alır. Boz Danışmanlık ile birlikte hareket ettiğinizde tüm yasal gereklilikler bütün detaylarıyla ele alınır ve şirketin Türkiye pazarında başarıyla faaliyet göstermesinin yolu açılır. Mevzuatla ilgili detayları sizin yerinize Boz Danışmanlık ekibi üstlenir ve çözüme kavuşturur. Doğru strateji başarının anahtarıdır.